یک گام دیگر تا آزادسازی کامل موصل | بلاگ

یک گام دیگر تا آزادسازی کامل موصل

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نزدیک شدن به نبرد نهایی حزب‌الله با داعش، آماده شدن ترکیه برای اقدام نظامی جدید درشمال سوریه، برخورد موشک هنگام حضور نتانیاهو در منطقه اشغالی جولان، تکذیب تلویزیون سوریه در مورد ادعای حمله به پایگاه‌های هوایی این کشور، ادعای مشاور امنیت ملی آمریکا درباره تمایل ایران به تسلط بر اعراب و گشت زنی مشکوک هواپیمای آمریکایی بر فراز سوریه، از جمله مهم ترین رویدادها و خبرهای خاورمیانه در 24 ساعت بوده اند. در این میان، آزادسازی موصل در عراق نیز به گام نهایی خود نزدیک شده است.

 
به گزارش «تابناک»، منابع عراقی از آزادسازی بیش از 50 درصد محله «موصل قدیم» که آخرین محله تحت کنترل داعش در شهر موصل است،‌ خبر دادند.

 گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی»‌ اعلام کرد، بیش از 50 درصد محله «موصل قدیم» از اشغال داعش آزاد شد.

«موصل قدیم»‌ آخرین محله از بخش غربی شهر موصل است که در حال آزادسازی است و به دلیل بافت فشرده مسکونی آن و حضور صدها تن از مردم در محاصره داعش، عملیات به کُندی پیش می رود.

منطقه المیدان در این محله، هنوز در اشغال عناصر داعش است که با سرسختی در حال نبرد با نیروهای عراقی هستند؛ اما مشکل نیروهای عراقی این نیست، بلکه حضور مردمی است که در محاصره داعش گرفتار شده‌اند.

امروز همچنین دو منطقه از این محله آزاد شده بود.

نیروهای لشکر پیاده شانزدهم ارتش عراق، امروز دو منطقه «حضرة السادة» و «الاحمدیة» در بخش قدیمی موصل را در غرب شهر آزاد کرده بودند.

عملیات آزادسازی موصل مهرماه گذشته آغاز شده و روزهای پایانی خود و روزهای پایانی حضور داعش در این شهر را می‌گذراند. 

 

تاریخ ارسال : پنج‌شنبه 8 تیر 1396 | ساعت : 12:01

(0 لایک)

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 11 تير 1396 ساعت: 4:45