کشنده ترین مار های جهان + تصاویر | بلاگ

کشنده ترین مار های جهان + تصاویر

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مار ، مار کشنده

شاید افراد بسیاری هستند که مایل به شناختن مرگبارترین و خطرناکترین مارهای جهان باشند. در این مطلب 10 نوع مار کشنده را معرفی کرده ایم که در ادامه این مطلب میبینید.

بازدید : 63,617 نفر

مارها از آن دسته حیوانات و جانوران عجیب و غریبی هستند که در تمامی نقاط دنیا به استثنای نواحی قطبی و زلاندنو یافت می شوند. این خزندگان منحصر به فرد که همیشه برای انسان ترسناک و خطرناک بشمار می روند، از نواحی جنگلی، کویری، باتلاقی تا ارتفاعات کوهستانی و حتی دریاها و آب ها را برای زیستگاه خود انتخاب کرده اند.مار

زهر کشنده آنها باعث ترس غریزی در اغلب حیوانات شده است استخوان های جمجمه آنها تکامل زیادی یافته تا بتوانند به راحتی طعمه هایی چند برابر بزرگ تر از دهانشان را پایین بدهند چپ و راست و بالا و پایین آرواره های آنها کاملاً از هم جداست و تنها با تاندون های کشسان به هم متصل هستند.بنابراین در مواقع لزوم دو طرف آرواره های بالا و پایین از هم دور می شوند و طعمه را پایین می دهند.دندان های آنها نیز مانند اره طعمه را به سمت درون دهان هدایت می کند و مانع بیرون لغزیدن سرسری ترین طعمه ها می شوند.
اندام های درونی مارها نیز به همین ترتیب برای بدن کشسان آنها تحول یافته است . اندام های زوج مثل شش ها منفرد شده اند؛ یعنی یکی از آنها حذف شده و یکی باقی مانده تا در بدن نازک و دراز مارها جای بگیرند اما اینها همه عجایب این خزندگان خوش خط و خال نیستند.

تاکنون گونه های زیادی از مارهای سمی در جهان شناخته شده است که فقط تعداد معدودی از آنها خطرناک و کشنده محسوب می شوند و می توانند به انسان آسیب جدی وارد کنند.برای شناسایی دقیق مارها واقعاً پیچیدگی ها و دشواری های زیادی وجود دارد این که کدام مار خطرناک و کشنده است است، پرسشی است که همیشه برای همه پیش می آید.

در ادامه از میان خطرناک ترین و مرگ بارترین مارهای موجود در جهان به 10 نوع از آنها که با نام و تصویر اشاره کرده ایم آشنا می شوید.

خطرناک ترین مارهای دنیا

کبرا هندی

خطرناک ترین مارهای دنیا

بیتیس اریتانس

خطرناک ترین مارهای دنیا

کبرا مصری

خطرناک ترین مارهای دنیا

بوتروپس جاراکا

خطرناک ترین مارهای دنیا

سی کریت

خطرناک ترین مارهای دنیا

رتل اسنک

خطرناک ترین مارهای دنیا

رازر لاچسیس

خطرناک ترین مارهای دنیا

افعی هندی

خطرناک ترین مارهای دنیا

شاه کبرا

خطرناک ترین مارهای دنیا


 مارهای سیاه زهردار مناطق گرمسیر

تاریخ ارسال : پنج‌شنبه 8 تیر 1396 | ساعت : 12:25

(0 لایک)

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : يکشنبه 11 تير 1396 ساعت: 4:45