ماری فلزی که در آسمان سوئد پیچ و تاب می خورد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

برج پیچنده آسمانخراشی است در شهر مالمو سوئد که به دست معمار، مهندس عمران و هنرمند اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی و در اوت ۲۰۰۵ به طور رسمی افتتاح شده‌است. این برج ۵۴ طبقه‌ای ۱۹۰ متر ارتفاع دارد.

به گزارش تیترشهر: برج پیچنده آسمانخراشی است در شهر مالمو سوئد که به دست معمار، مهندس عمران و هنرمند اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی و در اوت ۲۰۰۵ به طور رسمی افتتاح شده‌است. این برج ۵۴ طبقه‌ای ۱۹۰ متر ارتفاع دارد. پس از اتمام پروژه این برج رتبهٔ بلندترین سازه در کشورهای اسکاندیناویایی و دومین آپارتمان بلند در اروپا را از آن خود کرد. برج پیچنده در حال حاضر بلندترین آسمان‌خراش کشور سوئد می‌باشد.

این برج شامل نه مکعب است که حول یک محور مرکزی پیچ خورده‌اند. بالاترین بخش برج نود درجه نسبت به سطح مبنای آن چرخیده‌است. در اصل هر طبقهٔ این برج شامل مقطعی مستطیلی است که حول محور مرکزی آن با زاویه‌ای مشخص چرخیده و به یک مقطع سه گوش متصل شده که یک داربست فولادی آن را محیط کرده‌است. دو مکعب پنج طبقه از نه مکعبی که روی هم قرار گرفته‌اند به فضای اداری اختصاص یافته‌است. ۱۴۹ آپارتمان مجلل و شیک نیز در طبقات فوقانی قرار دارند.
ماری بتونی که در آسمان سوئد پیچ و تاب می خورد
ماری بتونی که در آسمان سوئد پیچ و تاب می خورد
ماری بتونی که در آسمان سوئد پیچ و تاب می خورد

...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : يکشنبه 14 آذر 1395 ساعت: 19:55

close
تبلیغات در اینترنت