کورودنخستین سری از نظامیان ارتش ترکیه به قطر | بلاگ

کورودنخستین سری از نظامیان ارتش ترکیه به قطر

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


تهران-ایرنا- دولت قطر ساعتی پیش اعلام کرد: نخستین سری از نظامیان ارتش ترکیه در راستای اجرای توافقنامه نظامی میان دو کشور وارد دوحه شدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از نشریه القبس، نیروهای ترک شامل سربازان نیروی زمینی ارتش ترکیه هستند و پس از ورود به دوحه به کمپ'طارق بن زیاد' در دوحه منتقل شدند و تمریناتی را در این پادگان انجام دادند.
ترکیه در سری نخست نظامیان اعزامی به قطر تانک و سلاح های سنگین را نیز به دوحه ارسال کرده است.
ترکیه اعلام کردکه هدف از اعزام نیرو به خلیج فارس تلاش برای حفظ امنیت قطر و منطقه در برابر تهدیدات است.
پارلمان ترکیه به تازگی قانون اعزام سربازان ارتش ترکیه به دوحه را تصویب کرده بود.
پروتکل همکاری مشترک در زمینه های آموزش نظامی دو کشور در سال 2015 و موافقتنامه استقرار پایگاه نظامیان ترکیه در قطر در سال 2016، در چهارچوب مفادتوافقنامه همکاریهای امنیتی مقامات دو کشور ترکیه و قطر در سال 2001 به امضای مقامات عالی دو کشور رسیده بود که با تصویب مجلس و تایید رئیس جمهوری قابلیت اجرایی پیدا کرد.
به موجب مفاد این موافقتنامه همکاری مشترک نظامی، مقرر شده است که قطر به عنوان کشور میزبان به کشور ترکیه اجازه دهد تا از بنادر، فرودگا‌هها، اردوگاهها، واحدهای نظامی و نهادهای امنیتی و تاسیسات نظامی آن کشور استفاده کند.
براین اساس، همچنین دو کشور قرار است با واحدهای نیروهای مسلح و نهادهای نظامی دو طرف همکاری داشته باشند و در این زمینه بازدیدهای متقابلی در دو کشور صورت گیرد.
براساس مصوبه مجلس ترکیه، همچنین مقررشده است که دو کشور درحین برگزاری رزمایش مشترک نظامی، ناظران نظامی کشور مقابل را دعوت کنند و همچنین قرار است در خصوص مبادله اطلاعات و بهبود و پیشرفته سازی نحوه برگزاری رزمایش ها و آموزش ها تمهیداتی اندیشیده شود.

تاریخ ارسال : دوشنبه 29 خرداد 1396 | ساعت : 09:38

(0 لایک)

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 5 تير 1396 ساعت: 14:33