صدرنشینان بهارستان سوگند یاد کردند خرداد 96 | بلاگ

صدرنشینان بهارستان سوگند یاد کردند خرداد 96

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز جلسه علنی خود را برای انتخاب هیات رئیسه جدید مجلس آغاز کردند. پس از رای گیری از نمایندگان علی لاریجانی به عنوان رئیس مجلس ابقا شد، همچنین نمایندگان مجلس علی مطهری و مسئود پزشکیان را بار دیگر به عنوان نواب رئیس انتخاب کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جلسه علنی خود را برای انتخاب هیات رئیسه جدید مجلس آغاز کردند.

به گزارش «تابناک»، آغاز دومین سال مجلس دهم گمانه‌هایی را برای حفظ ترکیب جاری یا اعمال تغییراتی در بخش‌های مختلف در اذهان عمومی به وجود آورده است به نحوی که سه فراکسیون امید، ولایی و مستقلین از چند روز قبل رایزنی‌های دو به دو را برای تعامل جهت ارائه لیست مشترک داشته‌اند.


پیشنهادات و گمانه‌هایی برای هیات رییسه جدید شامل گزینه‌های 3-3-3، 6-6 و 3-9 و 12 از سوی هر سه فراکسیون مطرح شده است و این گمانه‌ها در جلسات عصر روز گذشته و صبح امروز نیز در مجلس ادامه یافته است.

با وجودی که گفته می‌شود سه فراکسیون پیشنهاداتی مبنی بر نهایی شدن لیست‌های‌شان داشته‌اند اما تصمیم نهایی نمایندگان تا دقایقی دیگر در صحن علنی مجلس اتخاذ می‌شود.

11:10 اعضای هیات رئیسه سوگند یاد کردند

علی لاریجانی به عنوان رئیس، مسعود پزشکیان و علی مطهری به عنوان نواب اول و دوم، اکبر رنجبرزاده، محمدحسین فرهنگی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، غلامرضا کاتب، محمدعلی وکیلی و احمد امیرآبادی‌فراهانی به عنوان دبیران هیأت رئیسه مجلس و همچنین محمد آشوری‌تازیانی، بهروز نعمتی و اسدالله عباسی به عنوان ‌ناظران هیأت رئیسه جدید مجلس انتخاب شدند.

پس از برگزاری انتخابات هیأت رئیسه، مراسم تحلیف 12 عضو این هیأت ‌طبق آیین‌نامه داخلی برگزار شد و اعضای منتخب متن ذیل را قرائت و سوگند یاد کردند:

«من به عنوان عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف به کار گیرم و از هر گونه اقدام مخالف آئین‌نامه اجتناب نمایم».

مطهری و پزشکیان نواب رئیس مجلس شدند/ لاریجانی رئیس ماند/ صدرنشینان بهارستان سوگند یاد کردند
10:59 دبیران هیات رئیسه مجلس انتخاب شدند

امیرآبادی با 165 رای، رنجبرزاده با 183 رای، محمدحسین فرهنگی با 182 رای، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با 179 رای، غلامرضا کاتب با 178 رای و محمدعلی وکیلی با 171 رای به عنوان دبیران هیات رئیسه مجلس انتخاب شدند.

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 11 خرداد 1396 ساعت: 3:37