طرح قانونگذاران آمریکا برای تحریم ایران به بهانه حمایت از حماس ارائه شد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  چند قانونگذار آمریکایی طرحی ارائه کرده‌اند که خواستار تحریم ایران به بهانه حمایت از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) است.

  چند قانونگذار آمریکایی طرحی ارائه کرده‌اند که خواستار تحریم ایران به بهانه حمایت از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) است.

   

  به گزارش تابناک، چهار قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه طرحی معرفی کرده‌اند که خواستار تحریم «اشخاص، سازمان‌ها و دولت‌هایی است که به حماس، جهاد اسلامی فلسطین یا وابستگان آنها کمک می‌کنند.»

  «برایان ماست»، یکی از تهیه‌کنندگان طرح یاد شده در بیانیه‌ای که روز جمعه روی وب‌سایت کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا قرار گرفته گفته است: «حماس مبلغ نابودی اسرائیل و ارزش‌هایی است که ما در آمریکا آنها را گرامی می‌داریم.»

  وی اضافه کرده است: «این طرح فراحزبی اثباتی بر این است که مقابله با نفرت‌پراکنی و حمایت از متحدمان اسرائیل موضوعی فراتر از گرایش‌های راست و چپ است و همیشه موضوع حق در برابر باطل خواهد بود.»

  «اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز با تکرار اتهامات بی‌پایه علیه حماس و ایران گفته است: «حماس نائب ایران است که به اسرائیل و آمریکا حمله کرده است.»

  وی خاطرنشان کرده است: «طرح مهم امروز حماس و حامی آن ایران که بزرگترین حامی تروریسم است را بیش از پیش منزوی می‌کند. مسئله بسیار ساده است: هر کسی که از حماس حمایت کند یا آن را تأمین مالی کند بایستی با تحریم‌های آمریکا رو به رو شود.»

  این طرح، موسوم به «قانون جلوگیری از حمایت از تروریسم بین‌المللی فلسطین» رئیس‌جمهور آمریکا را به ارائه گزارشی سالانه درباره حمایت اشخاص یا نهادها از حماس و جهاد اسلامی فلسطین ملزم می‌کند. در این گزارش بایستی اشخاص، سازمان‌ها یا عوامل دولت‌های خارجی که «دانسته یا ندانسته» به حماس و جهاد اسلامی فلسطین کمک می‌کنند، شناسایی شوند. 

  رئیس‌جمهور آمریکا بعد از شناسایی این افراد و نهادها، بایستی آنها را هدف تحریم‌هایی مانند مصادره اموال قرار بدهد.

  تاریخ ارسال : شنبه 6 خرداد 1396 | ساعت : 09:08

  (0 لایک)

  نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : چهارشنبه 10 خرداد 1396 ساعت: 11:46
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها