انتخابات هیات رئیسه مجلس دهم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  انتخابات هیات رئیسه مجلس دهم برای سال دوم 10 خرداد ماه جاری یعنی چهارشنبه همین هفته برگزار خواهد شد، این انتخابات همچون سنوات گذشته محل سنجش وزن جریانات مختلف سیاسی حاضر در مجلس و البته بالارفتن قدرت چانه زنی آنها به دلیل داشتن نماینده در هیات رئیسه است. در همین راستا نمایندگان این جریانات سیاسی به دنبال گرفتن سهم بیشتری در هیات رییسه مجلس هستند.

  به گزارش «تابناک»، درهیات رئیسه سال اول مجلس دهم چهار نماینده از فراکسیون امید(اصلاح طلبان)، سه نماینده از فراکسیون نمایندگان ولایی(اصولگرایان) و چهار نماینده از فراکسیون مستقلین ولایی(ترکیبی از اصولگرایان و عتدالگرایان) حضور داشتند که نشان دهنده تقسیم قدرت در بین سه فراکسیون حاضر در مجلس است. حال در آستانه انتخاب اعضای هیات رئیسه برای سال دوم مجلس دهم شاهد ایجاد حاشیه هایی هستیم که شاید سهم برخی فراکسیون ها را کم تر و یا بیشتر کند.

  البته انتخابات هیات رئیسه مجلس همواره شاهد لابی ها و رایزنی های زیادی از سوی جریان های سیاسی داخل و خارج مجلس است. رایزنی هایی که اگر سرنخ افراد حاضر را دنبال کنیم به گفته برخی از نمایندگان شاید بعضی از آنان هم به داخل پاستور ختم شود. موضوعی که برخی اعضای فراکسیون امید نسبت به آن معترض هستند و حتی بعضی از آنها با نام بردن از برخی وزیران کابینه، رایزنی آنها با هیات رئیسه مجلس را خلاف شئونات قوه مجریه دانسته و خواستار عدم دخالت اعضای کابینه در انتخابات هیات رئیسه مجلس شده اند.

  تاریخ ارسال : یکشنبه 7 خرداد 1396 | ساعت : 08:40

  (0 لایک)

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 10 خرداد 1396 ساعت: 11:46
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها