عزای عمومی در استان گلستان | بلاگ

عزای عمومی در استان گلستان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


با گذشت نزدیک به نیم روز از انفجار معدن یورک، در نتیجه تلاش های امدادگران پیکر بی جان ٢١ جنازه معدن کار از زیر زمین خارج شد تا مصیبت آزادشهر کامل شده، ایران به سوگ بنشیند و در استان گلستان سه روز عزای عمومی اعلام شود.
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۱ 03 May 2017

لحظاتی پیش ۲۱ جنازه از معدن زغال‌سنگ آزادشهر خارج شد تا مصیبت این رویداد کامل شود؛ انفجار معدنی که حتی شمار دقیق کارگران محبوس شده در آن مشخص نیست و اعداد بسیار متفاوتی برای آن بیان می‌شود.

به گزارش «تابناک»؛ رمضان بهرامی، رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان در رابطه آخرین اخبار مصدومان معدن زمستان یورک گفت: این حادثه تاکنون ٦٩ مصدوم داشته و لحظات گذشته ٢١ جنازه از معدن خارج شده است.

رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان، با اشاره به این که گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد 21 جنازه پیدا شده در معدن ذغال‌سنگ آزاد شهر مطرح است، گفت: هنوز وزیر کار و صنعت در محل حادثه حاضر نشده‌اند.

وی افزود: برخی بر این باورند که تعدادی از این جنازه ها، مربوط به معدن‌کارانی است که برای کمک به مصدومان وارد معدن شده بودند و این آمار مجزا از 32 معدن‌کار محبوس شده در معدن است.
 
۲۱ جنازه از معدن ذغال‌سنگ آزادشهر خارج شد
 
رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان با اشاره به اینکه هم اکنون 600 متر از معدن پاکسازی شده و در حال حفر معدن تا 1500 متر هستند، گفت: هنوز وزیر صنعت و وزیر کار در محل حادثه حاضر نشده‌اند. البته بنا بر اخبار گفته می‌شود، آنها تا نیم ساعت دیگر به محل حادثه می‌رسند.
 
معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت گلستان نیز با تأیید پیدا شدن 21 نفر، تأکید کرد: هم اکنون این افراد شناسایی شده، ولی هنوز از تونل خارج نشده اند.
 
هومن هادیان یادآور شد: هم اکنون راه اصلی تونل باز شده است و کار جست و جو در کارگاه های جانبی ادامه دارد.
 
همچنین مدیرکل مدیریت بحران گلستان هشدار داد: امکان انفجار دوباره در معدن آزادشهر وجود دارد. مردم به محل حادثه نزدیک نشوند.

اعلام سه روز عزای عمومی در استان گلستان
 
آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان و دکتر حسن صادقلو استاندار گلستان در پیامی به مناسبت جان باختن مظلومانه جمعی از هم استانی های عزیز در حادثه تلخ معدن آزادشهر سه روز عزای عمومی در استان اعلام کردند.

در متن پیام آمده است؛

حادثه تأسف برانگیز در معدن آزاد شهر و خبر جان باختن  و مجروح شدن جمعی از کارگران شریف آن خطّه، مایه تأسف و تألم شدید همگان و اینجانبان شد.

این ضایعه جانگداز را به حضرت بقیة الله الأعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری (دامت برکاته العالیه) و مردم گرانقدر استان گلستان به ویژه خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌نماییم و سلامت تمامی مجروحان را از خداوند متعال خواستاریم.

بدین خاطر از روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ‌ماه، سه روز در استان گلستان، عزای عمومی اعلام می‌ نماییم.

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 21 ارديبهشت 1396 ساعت: 9:42