گردهمایی جامعه طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران | بلاگ

گردهمایی جامعه طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


http://www.aja.ir/portal/Picture/ShowObjectPicture.aspx?ObjectType=NEWS&ObjectID=22b58c0e-0aa5-4108-a167-2154aea47c49

گردهمایی سراسری جامعه طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه ۲۶ دیماه با حضور سردار سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.


  
به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این گردهمایی یک روزه با حضور فرماندهان ارشد نیروهای مسلح و تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری و با هدف توسعه هم افزایی، هماهنگی و همسویی مسئولان طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح برگزار شد.

سرلشکر باقری در طرح، برنامه و بودجه نیروهای مسلح:

ایران نظم جهانی تعریف شده از سوی امریکا را بر هم زد

 http://www.aja.ir/portal/picture/?1489191/21

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در نخستین گردهمایی سراسری جامعه طرح، برنامه و بودجه نیروهای مسلح تاکید کرد: و عمل دنیای استکبار را در رسیدن به نظم جهانی منطبق با خواسته آنها ، برهم زده است.
به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری با بیان اینکه در کشورمان نیروهای مسلح با مسئولیت، اقتدار و بازدارندگی سازماندهی شده مسئولیت مهمی را در مقابله با تهدیدات و حفظ امنیت این مرز و بوم بر عهده دارند، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با انواع تهدیدها آماده است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تصریح بر اینکه آمادگی روبرویی با انواع تهدیدها برای کشور ما امری حیاتی است ، گفت: انقلاب اسلامی ایران به لطف خدا به سوی آرمانها و اهداف خود با سرعت حرکت می کند.
سرلشکر باقری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ضمن حفظ امنیت و اقتدار خود در منطقه حیاتی جنوب غرب آسیا به عنوان مهمترین منبع تامین انرژی به خوبی نقش ایفا می کند، افزود: استکبار جهانی تهدیدهای فراوانی را برای کشورما به وجود آورده که این تهدیدها برای ما به فرصت بدل گشته است.
وی گفت: ایران در عرصه نیروهای مسلح توانسته است با برنامه ریزی دقیق نیروهای خود را به سمت اهداف و آرمان های انقلاب هدایت کند و در این زمینه به کشوری منحصر بفرد تبدیل شود.
سرلشکر باقری با بیان اینکه ایران با استقلال کامل تصمیم گیری های خود را براساس قانون اساسی ، تدابیر رهبری و اسناد بالادستی انجام می دهد ، افزود: دکترین امنیت ملی و دفاعی ایران اسلامی در چارچوب منافع ملی و استقلال کامل کشور تعیین می شود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی باید براساس تهدیدهای فرامنطقه ای سازماندهی شود تا در این باره دچار خسران نشویم.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران سردمدار نجات مردم منطقه از یوغ استکبار است که باید در این باره نیز از همه فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد.
سرلشکر باقری به ماموریت های متعدد نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: این ماموریت های پیچیده باعث شده است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با همه تهدیدها آماده شوند و نام یک نیروی مقتدر و پای کار ، برازنده کل نیروهای مسلح است.
وی با بیان اینکه نیروهای مسلح یک کل بهم پیوسته و کاملا منسجم است و همه با هم یک کل معنی دار را تشکیل می دهند، گفت: انسجام و بهم پیوستگی نیروهای مسلح باعث ایجاد امنیتی پایدار در کشور شده است.
سرلشکر باقری طرح و برنامه در نیروهای مسلح را مغز متفکر این نیروها دانست و تاکید کرد: برای رسیدن به راهبردهای حیاتی و با اقتدار این نیروها باید مجموعه های طرح و برنامه به صورت قوی و منسجم عمل کنند و دارای برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت و فکر و اندیشه باشند.
رئیس کل ستاد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود: طرح و برنامه در نیروهای مسلح باید بهترین روش و نوع سازماندهی را داشته باشد و با برنامه ریزی صحیح و استفاده بهینه از امکانات مسئولیت خود را انجام دهد.
سردار سرلشکر باقری در پایان صحبت های خود دانش محوری در برنامه ریزی را بسیار مهم دانست و گفت: همه طرح ها و برنامه ها در نیروهای مسلح باید به دانش محور شدن توجه جدی داشته باشد.

امیر سرتیپ حاتمی:ایجاد فضای پیچیده راهبرد جدید آمریکا علیه ایران است

http://www.aja.ir/portal/picture/?1489299/1

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نخستین گردهمایی سراسری جامعه طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح تأکید کرد: آمریکا با ایجاد فضای پیچیده به دنبال اجرایی کردن راهبرد جدید خود علیه جمهوری اسلامی ایران است.   
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ حاتمی امروز در جمع مسئولان و مدیران طرح و برنامه نیروهای مسلح با اشاره به رفتار و تحرکات زشت آمریکا در خصوص برجام و مقابله آمریکا در رفع تحریم ها علیه ایران گفت: بررسی این رفتار ها نشان می دهد که دشمنان می خواهند جمهوری اسلامی ایران را در شرایط خاص و پیچیده ای قرار دهند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در ماه های گذشته آمریکا نشان داد که در خصوص جمهوری اسلامی ایران این استراتژی را به کار گرفته است که این راهبرد نشان از عمق خصومت علیه ایران اسلامی و  انقلاب اسلامی دارد.
امیر حاتمی افزود: استراتژی به این مفهوم است که کار جدی منسجم و مطالعه شده پشت آن است و اگر بخواهیم در مورد اینکه چه کسی با چه روحیه ای می خواهد این استراتژی آمریکا را اجرایی کند جای بحث بسیار دارد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تأکید کرد: راهبرد آمریکا در مقابله با ایران ایجاد فضای پیچیده علیه جمهو ری اسلامی ایران است.
وی گفت: در فضای پیچیده نظم به هم می ریزد و نمی توان به درستی تصمیم گرفت.
وزیر دفاع تصریح کرد: اگر آنها بتوانند علیه ایران اسلامی فضای پیچیده ای را فراهم کنند در راهبرد خیانت کارانه خود موفق شده اند اما تاکنون  کشور ما تحت تدابیر روشنگرانه مقام معظم رهبری و متکی بر ملتی بصیر و هوشیار، ایران از این شرایط سخت گذشته و اجازه نداده است که فضای پیچیده ای که استکبار جهانی به دنبال آن است محقق شود.
امیر سرتیپ حاتمی افزود: از دست رفتن تمرکز برای تصمیم گیری، یکی دیگر از اهداف آمریکا در ایجاد فضای پیچیده علیه جمهوری اسلامی ایران است.
وی تاکید کرد: نباید گذاشت تمرکز نیروهای مسلح در این فضای پیچیده از دست برود و به خصوص حوزه های طرح و برنامه باید با هوشیاری کامل آینده نیروهای مسلح را برنامه ریزی کنند.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه در فضای پیچیده، آمریکا قصد دارد تصمیم گیری را برای مسئولان سخت کند، تأکید کرد: مسئولان ما با بهره گیری از تمرکز قدرت، هوشیاری ملت و بنیه دفاعی مقابل تهدیدهای دشمن ایستاده اند.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: یکی دیگر از اهداف آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی ایران در ایجاد فضای پیچیده، از دست رفتن فرصتها یا فرصت سوزی است.
وزیر دفاع گفت: روزی هدف ما بیرون راندن دشمن از مرزهای ایران اسلامی بود که با همت رزمندگان اسلام و  خون شهدای عزیز و رهبری امام امت این هدف محقق شد و در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمن نیفتاد .
وی افزود پس از آن، هدف ما اجازه ندادن به دشمن برای ورود به مرزهای ایران اسلامی بود که در این مسیر نیز موفق شدیم .
امیر سرتیپ حاتمی گفت: در مرحله بعد حفظ تمامیت ارضی و در کنار آن  ایجاد قدرتی پایدار و بازدارنده هدف اصلی ما بود و امروز شاهدیم که جمهوری اسلامی ایران در عرصه بازدارندگی فعال قدرت نمایی می کند و هر توطئه ای علیه ایران اسلامی در هر نقطه ای شکل گیرد قادریم آن را در نطفه خفه کنیم.
وزیر دفاع افزود: دشمن می خواهد با ایجاد فضای پیچیده فرصتها را از ما بگیرد و باید در این عرصه از تجربه های گذشته خود درس بگیریم و هدفها و آرمان ها را فراموش نکنیم.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه اتفاقی که در سوریه و عراق اتفاق افتاد بسیار مهم بود و همه دنیا با حمایت های گوناگون از جمله های مالی ، تسلیحاتی و تجهیزاتی به گروهک تروریستی داعش به دنبال فرصت سوزی بودند تا ایران فرصتهای پیش روی خود را از دست دهد. تاکید کرد امروز راهبردهای دشمن کاملا شکست خورده است و کار مجموعه های طرح برنامه در این زمان نه تنها تمام نشده بلکه سخت تر هم شده است چرا که دشمن هیچگاه از پا نمی ایستد
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: در مسایل اقتصادی نیروهای مسلح باید کمک حال وضعیت کشور باشند و هدف گذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی باید مدنظر نیروهای مسلح باشد و هر آنچه از دست نیروهای مسلح بر می آید باید برای کمک به کشور انجام دهند
امیر حاتمی تاکید کرد: در موضوعات اقتصادی نباید از اصول اصلی غافل شویم و همان طور که تا کنون پیش رفته ایم باید امنیت را در معقولانه ترین شکل و با ارزان ترین شیوه همچنان برای کشور فراهم کنیم
امیر حاتمی تاکید کرد : طرح و برنامه باید بداند چگونه می توان منابع محدود کشور را مدیریت و به بهترین شیوه در نیروهای مسلح استفاده کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه در گردهمایی جامعه طرح، برنامه و بودجه نیروهای مسلح:

دولت از افزایش بودجه نیروهای مسلح در لایحه بودجه ۹۷ دفاع می‌کند

http://www.aja.ir/portal/picture/?1489327/8

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر چند دولت با هرگونه افزایش بودجه در مجلس مخالف است، اما قول می‌دهیم هر گونه افزایش بودجه‌ای که در حوزه نیروهای مسلح مطرح شود، نه تنها مخالفت نکنیم که دولت در مقام دفاع از آن بر خواهد خواست.
به گزارش روابط عمومی ارتش، محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهوری در گردهمایی جامعه طرح، برنامه و بودجه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از حضور در جمع سرافرازان نیروهای مسلح و به ویژه فرماندهان حوزه طرح، برنامه و بودجه نیروهای مسلح، از مقام شامخ همه شهدا و به ویژه شهدای عملیات کربلای ۵ تجلیل کرد و در ادامه گفت: دولت از هرگونه افزایش در بودجه نیروهای مسلح دفاع خواهد کرد.
نوبخت با اشاره به بودجه نیروهای مسلح از سال ۹۲ تا ۹۷ تاکید کرد: ما معتقدیم که این بودجه‌ها برای ماموریتی که شما انجام می‌دهید، کم است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که در کنار سایر مصارف، سیاست فقرزدایی را هم در دستور کار داریم، افزود: در کشور انسان‌هایی را داریم که زندگی‌شان نمی‌گذرد. یارانه این افراد را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش داده ایم.
نوبخت به بخش هزینه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: بودجه امسال با سنوات گذشته این تفاوت را دارد که مبتنی بر عملکرد یعنی به قیمت تمام شده تنظیم می‌شود. بسیاری جداول را اصلاح، شفاف‌سازی و یا حذف کردیم. در عین حال تلاش می‌کنیم بودجه جاری و عمرانی استان‌ها را افزایش دهیم. سیاست فقرزدایی و اشتغال را علی‌رغم این که با محدودیت منابع مواجهیم در اولویت داریم.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره کلیدواژه‌های اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی، ادامه داد: نمود این کلیدواژه‌ها همین برنامه‌ریزی است.

تاریخ ارسال : دوشنبه 2 بهمن 1396 | ساعت : 07:51

image

(0 لایک)

...
نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت: 2:33