واکنش پیشمرگه کردستان به اظهارات سرلشکر باقری | بلاگ

واکنش پیشمرگه کردستان به اظهارات سرلشکر باقری

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 
سرلشکر محمد باقری، فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح ایران درباره‌ رفراندوم ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ در اقلیم کردستان نظریات خویش را ارایه‌ و تأکید کرده بود که‌ این رفراندوم مشکل زاست و نباید برگزار شود.

با این حال، سخنگوی وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان در واکنش به اظهارات سرلشکر باقری بیانیه صادر کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان ادعا شده است: به‌ همه‌ اعلام می کنیم که‌ صحبت کردن درباره‌ حقوق مردم کردستان در حوزه‌ کاری ایشان نیست و این دخالت روشن در کار و امور داخلی اقلیم کردستان به‌ شمار می رود!

ادعای اقلیم کردستان، مبنی بر دخالت سرلشکر باقری در امور داخلی این اقلیم در حالی است که رویکردهای تجزیه طلبانه آن تنها برای عراق تهدید محسوب نمی شود، بلکه امنیت تمام منطقه را هدف قرار می دهد و به همین دلیل، برگزاری همه پرسی غیرقانونی در اقلیم کردستان، نه تنها واکنش تهران که واکنش قاطعانه تمامی کشورهای منطقه را می طلبد.

واکنش پیشمرگه کردستان به اظهارات سرلشکر باقری/ دیدار محرمانه ملک سلمان و ژنرال قطری/ اعزام 4 هزار نیروی نظامی جدید آمریکا به افغانستان
این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود مدعی شده است: انجام دادن رفراندوم حق طبیعی و جهانی مردم کردستان است و به جز خود مردم کردستان هیچ کس دیگری حق صحبت کردن در این باره را ندارد.

اقلیم کردستان به این مسأله اشاره نکرده که کدام قانون به این اقلیم اجازه برگزاری رفراندوم را می دهد. طبق آنچه در قانون اساسی عراق آمده، بر لزوم حفظ وحدت و یکپارچگی کشور تأکید شده است.

حال این پرسش برای افکار عمومی به وجود می آید که چگونه ممکن است جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها در قبال یک اقدام کاملا غیرقانونی ـ که پیامدهای وخیم برون مرزی نیز به دنبال خواهد داشت ـ سکوت کنند؟

تاریخ ارسال : دوشنبه 30 مرداد 1396 | ساعت : 11:28

(0 لایک)

واکنش,پیشمرگه,کردستان,اظهارات,سرلشکر,باقری,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 31 مرداد 1396 ساعت: 11:16