وزارت دفاع از ارتش آمد | بلاگ

وزارت دفاع از ارتش آمد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

گزینه پیشنهادی وزارت دفاع از ارتش آمد/ سوابق «امیر حاتمی»/ ۱۳ وزیر دفاع از اول انقلاب تاکنون

سیاست > دولت - حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان، امروز در حالی لیست وزرای خود را به مجلس شورای اسلامی فرستاد که همانطور که از قبل هم شنیده شده بود او وزیر دفاع پیشنهادی‌اش را از میان ارتشی‌ها برگزیده است.

به گزارش خبرآنلاین، امیر سرتیپ حاتمی که به عنوان وزیر پیشنهادی دفاع دولت دوازدهم باید از نمایندگان مجلس رای اعتماد بگیرد، پیش از این جانشین وزیر دفاع، جانشین معاونت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح بوده و درجه امیری ارتش را دارا است.

امیر حاتمی در حالی به عنوان وزیر پیشنهادی دفاع برگزیده شده که بعد از مدت ها وزیر دفاع از میان فرماندهان ارتش انتخاب شده است. پیش از این برخی از وزرای دفاع چون محمدتقی ریاحی در دولت‌موقت مهدی بازرگان و محمدحسین جلالی در دولت اول میرحسین موسوی از ارتشی هایی بودند که به وزارت دفاع رسیده اند. این هفتمین وزیر دفاعی است که به مجلس معرفی شده است.

او در حالی باید برای گرفتن رای اعتماد به مجلس برود که از اولین روزهای پیروزی اتقلاب اسلامی و تشکیل دولت موقت تا کنون، 13 نفر در راس وزارت دفاع قرار گرفته اند؛ وزارتخانه‌ای که گرچه در ایام جنگ وظیفه تامین نیازهای نیروهای مسلح به ویژه ارتش را بر عهده داشت اما در سالهای پس از جنگ به یکی از راهبردی ترین وزارتخانه هایی تبدیل شد که مسؤول برنامه‌ریزی، هماهنگی، پشتیبانی و توسعه توان دفاعی نیروهای مسلح ایران را بر عهده گرفت و همچنان وظیفه تجهیز نیروهای دفاعی برای مقابله با تهدیدات احتمالی بر عهده این وزارتخانه‌است. 


وزارت,دفاع,ارتش,آمد,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 13:10